Najczęściej popełniane błędy przy montażu kominów 0

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu kominów systemowych 

1 – Opieranie o konstrukcję komina elementów nośnych budynku, np. stropy. Nie wolno stosować takiego rozwiązania aby nie doprowadzić do niekontrolowanego wyboczenia komina i zbyt dużych naprężeń oddziałujących na komin.

2 – Zachowujmy zawsze dylatację całego komina od elementów drewnianych konstrukcji dachu, aby zapobiec ryzyku wystąpienia pożaru na skutek zbyt dużego rozgrzania komina od spalin.

3 – Wmontowanie uszkodzonych, najczęściej pękniętych, odcinków rur ceramicznych. Elementy te istotnie zaburzą prawidłowy ciąg w całym kominie. Pamiętajmy również o dokładnym skontrolowaniu wszystkich łączeń między rurami. Na łączeniach zaleca się nakładać kit żaroodporny, który zwiększy „sklejenie” rur i zapewni szczelność połączenia.

4 – Brak dolnego elementu czyli odkraplacza, czyli jakby „syfonu” do odprowadzenia skroplin do kanalizacji. Ma to szczególne znaczenie przy kominkach z płaszczem wodnym i paliwach płynnych. Brak odkraplacza skutkować będzie nieprzyjemnymi zapachami wydobywającymi się do wnętrza pomieszczenia.

5 – Zbyt płytkie lub niedokładne wsuwanie obróbki blacharskiej komina pod pokrycie dachowe, co skutkować będzie występowaniem nieszczelności i może doprowadzić do przecieków.

6 – Wykonanie górnej obudowy komina z cegły dziurawki, która posiada w swojej budowie otwory, którymi woda może przesiąkać w głąb komina. Wykończenia takie należy wykonywać z cegły pełnej lub cegły klinkierowej.

7 – Jeśli komin wystaje ponad dach więcej niż 1,0m to zaleca się dodatkowe zbrojenie pionowe komina. W tym celu należy w pustakach umieścić pręty zbrojeniowe. Większość popularnych pustaków kominowych posiada specjalne otwory przygotowane właśnie do tego celu. Taki komin może wystawać ponad dach nawet do 3m.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl